Laserworld EL-230RGB
4,95/5
Tootekood: 243359 (EL-230RGB)
Laserworld EL-230RGB
4,95/5
Tootekood: 243359 (EL-230RGB)
Ainult ettetellimisel
Tarneaeg täpsustatakse pärast meie tarnijalt tellimist.
Laser Laserworld EL-230RGB
Laserworld EL-230RGB
The Laserworld EL-230RGB is a RGB laser system with a total output power of up to 230mW. The red diode laser module with a wavelength of 650 nm, the green DPSS laser module with a wavelength of 532 nm and the royal-blue laser module with a wavelenght of 445 nm ensure beautiful colors and brightness. The beams have a diameter of about 4mm and a...
Laserworld EL-230RGB
The Laserworld EL-230RGB is a RGB laser system with a total output power of up to 230mW. The red diode laser module with a wavelength of 650 nm, the green DPSS laser module with a wavelength of 532 nm and the royal-blue laser module with a wavelenght of 445 nm ensure beautiful colors and brightness. The beams have a diameter of about 4mm and a beam divergence of about 1mrad and the projector offers high-speed stepper motors with 2-5kpps as well as a scan angle of up to 30°. About 50 preset basic patterns, like layers, tunnels, fences, waves etc. can be controlled via DMX. A sound-to-light mode as well as a stand-alone mode are available too. For the sound-to-light mode the sensitivity of the integrated adjustable microphone can be adjusted.There is an on-off switch at the rear side of this device. The Laserworld EL-230RGB is a good solution for first-time users and mobile use and it is often used in bars, small clubs, at private parties or for home use.
Täpsem kirjeldus sinu emakeeles ei ole veel saadaval. Abiks võib olla ingliskeelne kirjeldus.
Specs
Total Power typical: 230 mW
Guaranteed power: 170 mW
Power Red: 100 mW / 650 nm
Power Green: 20 mW / 532 nm
Power Blue: 50 mW / 445 nm
Beam Specifications: ca. 4 mm / 1 mrad
Laser Sources: Diode, DPSS Laser
Laser Class: 3b
Operation Modes: Stand-Alone, Sound-to-Light, DMX
Scanner: high-speed stepper motors, up to 2-5 kpps
Scan Angle max.: 30°
Basic Patterns: ca. 50 (layers, tunnels, fences, waves, etc.)
Accessories: power cable, manual, interlock, key
Power Supply: 85V - 250 V AC
Power Consumption: 15 W
Dimensions: 188/165/106 mm
Weight: 2.6 kg
Features
DMX
Yes
Laser
Yes
Omadused
Ingress Protection (IP Code)
No
Laser Power
170 mW
Laser Type
Diode, DPSS
Electric Energy Consumption
15 W
Power supply
Power Supply
240V