Kustom Cobalt 600 Basskitarri pooljuhtvõimendi
Tootekood: 1216916 (COBALT600)
Uus
Tootekood: 1216916 (COBALT600)
Basskitarri pooljuhtvõimendi Kustom Cobalt 600 Basskitarri pooljuhtvõimendi
Product Features
  • Power: 600 watts
  • Controls: Gain, Drive, Bass, Low Mid, High Mid, Treble, Master Volume
  • Mute switch
  • -10 dB input pad switch
Technical Specs
  • Output: 600 watts peak/ 300 watts continuous
  • Channels: Single channel
  • Tone Control: Gain, Drive, 4 band EQ.
  • Input: ¼”
  • Mute: Yes (front panel button or footswitch)
  • -10 Db Input Pad Switch: Yes
  • Speaker Out: 2 (4-ohm min)
  • DI Out: Yes
  • DI Out Volume control: Yes
  • DI Out Pre/Post switch: Yes
  • Ground Lift: Yes
  • Effects Loop: Yes
  • Tuner out: Yes
Sobivus
Tüüp
Bass Amplifier
Features
Number of Channels
1
External FX Loop
Yes
Number of Input Ports
1
MIDI Interface
No
Tuner
No
Omadused
Power (Watt)
600
Power
600 W
Electronics
Solid State
Impedance
4 Ohm
Inputs and Outputs
Headphone Output
Footswitch Input Port
Yes
USB
DI Output
Connection for External Speaker
Inputs
Footswitch, Jack 6,3 mm TS
Outputs
Tuner OUT, Speakon (2 x)
Acoustics
Power RMS
300 W
Effects
Built-in Effects
Pakend
Pakend sisaldab
Power Cable, Manual
Power supply
Power Supply
100 - 240V, Power Cable