Kustom Camber 50 Bassikombo
Tootekood: 1216914 (CAMBER50)
Uus
Kustom Camber 50 Bassikombo
Tootekood: 1216914 (CAMBER50)
Bassikombo Kustom Camber 50 Bassikombo
Kustom Camber 50 Bassikombo
The Kustom Camber 50 bass combo employs state of the art modeling technology to offer bass players a wide array of tonal options and bass-specific effects in a stylish and affordable package. With a versatile cabinet designed to stand up traditionally or to be used in a tilt-back position as a personal stage monitor this 1 x 10” combo gives you...
Kustom Camber 50 Bassikombo
The Kustom Camber 50 bass combo employs state of the art modeling technology to offer bass players a wide array of tonal options and bass-specific effects in a stylish and affordable package. With a versatile cabinet designed to stand up traditionally or to be used in a tilt-back position as a personal stage monitor this 1 x 10” combo gives you 50 watts of power that can be used in a wide array of applications while maintaining a small footprint. The Camber 50 offers you four different amplifier presets at the touch of a button including the classic sound of the world renowned Kustom Tuck & Roll bass amplifier. A kaleidoscope of available on-board, bass-specific effects including reverbs, delays, modulation, octaver and auto-wah makes this the perfect amp to find your sound at home or on stage.
Product Features
  • 50 watts
  • Speaker: 1 x 10” Kustom Design
Technical Specs
  • RMS Output: 50 watts
  • Speakers: 1 x 10” Kustom Design
Speakers
10" (1 x)
Power
50 W
Electronics
Modeling
Power (Watt)
50
DI Output
Inputs
Jack 6,3 mm TS
Power Supply
100 - 240V, Power Cable