Turbosound TS-15W300/8A
5/5
Tootekood: 812581
Nagu uus
Allahindlus
Turbosound TS-15W300/8A
5/5
Tootekood: 812581
- 14 %
Nagu uus
Laos olemas 1 tükk
Bassikõlar/Madalsageduskõlar Turbosound TS-15W300/8A Bassikõlar/Madalsageduskõlar (Nagu uus)
Turbosound TS-15W300/8A
- 14 %
The 15” TS-15W300/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,200 Watts of peak output (300 Watts RMS), with a frequency range that extends from 46 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in...
Turbosound TS-15W300/8A
The 15” TS-15W300/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,200 Watts of peak output (300 Watts RMS), with a frequency range that extends from 46 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA and subwoofer enclosures.
Sobivus
Tüüp
Bass, PA
Omadused
Power
1200 W
Power (Watt)
1200
Woofer
15"
Impedance
8 Ohm
Frequency Range
46 Hz - 3 kHz
Colour
Blue
Acoustics
Power RMS
300 W
Sound Pressure Level (SPL)
97 dB
Sound Pressure Level - SPL (dB)
97
Dimensions and Weight
Diameter (inch)
15
Diameter
15"