PRS Tremonti MT 15 V2 Toruvõimendi
Tootekood: 1188668 (TREMONTI-MT15-V2)
Teel 1 tükk
Saadaval nädala jooksul
Toruvõimendi PRS Tremonti MT 15 V2 Toruvõimendi
Versatile Tone for All Styles
Mid-Gain and Vintage Options
Clean Channel with Character
Power, Features, and Practicality
Sobivus
Tüüp
Amplifier
Features
Number of Channels
2
External FX Loop
Yes
Number of Input Ports
1
MIDI Interface
No
Omadused
Rackmountable
No
Electronics
12AX7 (6 x)
Type of Electronics in the Power Amplifier
6L6 (2 x)
Impedance
8 Ohm, 16 Ohm
Värv tootja järgi
Black
Power
15 W
Colour
Black
Power (Watt)
15
Kunstnik / Teema
Mark Tremonti
Inputs and Outputs
Headphone Output
Footswitch Input Port
Yes
USB
DI Output
Connection for External Speaker
Yes (3)
Effects
Built-in Effects
Reverb
Pakend
Power supply
Power Supply
240V