Kustom Camber 25 Väike bassikombo
Tootekood: 1216913 (CAMBER25)
Uus
Tootekood: 1216913 (CAMBER25)
Väike bassikombo Kustom Camber 25 Väike bassikombo
The Kustom Camber 25 bass combo employs state of the art modeling technology to offer bass players a wide array of tonal options and bass-specific effects in a stylish and affordable package. With a versatile cabinet designed to stand up traditionally or to be used in a tilt-back position as a personal stage monitor this 1 x 8” combo gives you...
The Kustom Camber 25 bass combo employs state of the art modeling technology to offer bass players a wide array of tonal options and bass-specific effects in a stylish and affordable package. With a versatile cabinet designed to stand up traditionally or to be used in a tilt-back position as a personal stage monitor this 1 x 8” combo gives you 25 watts of power that can be used in a wide array of applications while maintaining a small footprint. The Camber 25 offers you four different amplifier presets at the touch of a button including the classic sound of the world renowned Kustom Tuck & Roll bass amplifier.  A kaleidoscope of available on-board, bass-specific effects including reverbs, delays, modulation, octaver and doubler makes this the perfect amp to find your sound in the bedroom or in the rehearsal space.
Product Features
  • 25 watts
  • Speaker: 1 x 8” Kustom Design
Technical Specs
  • RMS Output: 25 watts
  • Speakers: 1 x 8” Kustom Design
Speakers
8" (1 x)
No
Bluetooth
Power
25 W
Electronics
Modeling
Colour
Black
Yes
AUX IN
USB
Connection for External Speaker
Power Supply
100 - 240V, Power Cable