Eminence Delta-12A 8 Ohm
5/5
Tootekood: 1086733 (DELTA-12A)
Eminence Delta-12A 8 Ohm
5/5
Tootekood: 1086733 (DELTA-12A)
PA kõlar Eminence Delta-12A 8 Ohm
Eminence Delta-12A 8 Ohm
12" replacement speaker is the perfect solution for keeping your live sound rig sounding its best. This 400W, 8 Ohm speaker is built to perform. Every American Standard Series speaker sports Eminence's ultra-strong stamped steel chassis for amazing durability. So if you need a reliable replacement speaker with exceptional sound quality, look no...
Eminence Delta-12A 8 Ohm
12" replacement speaker is the perfect solution for keeping your live sound rig sounding its best. This 400W, 8 Ohm speaker is built to perform. Every American Standard Series speaker sports Eminence's ultra-strong stamped steel chassis for amazing durability. So if you need a reliable replacement speaker with exceptional sound quality, look no further than the Eminence Delta-12A American Standard Series replacement speaker.
Sobivus
Magnet Type
Ferrite
Omadused
Impedance
8 Ohm
Power (Watt)
400
Power
400 W
Frequency Range
54 Hz - 5 kHz
Colour
Black
Acoustics
Sensitivity (dB)
98,3
Dimensions and Weight
Diameter
12"