Celestion CDX14-3045 Kõrgsageduskõlar 8 Ohm
Tootekood: 812403
Nagu uus
Tootekood: 812403
Nagu uus
Laos olemas 1 tükk
Kõrgsageduskõlar Celestion CDX14-3045 Kõrgsageduskõlar 8 Ohm (Nagu uus)
CDX14-3045 driver is an upgraded version of Celestion’s earlier CDX14-3040, HF compression driver, this time featuring a single piece titanium diaphragm. Again, this high-quality HF solution features a power handling capability increased to 120 W (measured to AES standard) and an enhanced sensitivity of 108 dB with a lower crossover point of 800...
CDX14-3045 driver is an upgraded version of Celestion’s earlier CDX14-3040, HF compression driver, this time featuring a single piece titanium diaphragm. Again, this high-quality HF solution features a power handling capability increased to 120 W (measured to AES standard) and an enhanced sensitivity of 108 dB with a lower crossover point of 800 Hz (12 dB/oct). In addition, the diameter of the CDX14-3045 has also been reduced, measuring in at a compact 117 mm which improves close-coupling when employed in multiple driver applications.
Sobivus
Tüüp
PA
Magnet Type
Neodymium
Omadused
Impedance
8 Ohm
Power (Watt)
240
Power
240 W
Frequency Range
500 Hz - 20 kHz
Acoustics
Power RMS
120 W
Sensitivity
108 dB
Dimensions and Weight
Diameter (inch)
1,4
Diameter
1,4"