Turbosound TS-12W350/8W
1/5
Tootekood: 990966
Nagu uus
Allahindlus
Turbosound TS-12W350/8W
1/5
Tootekood: 990966
- 10 %
Nagu uus
Laos olemas 1 tükk
Bassikõlar/Madalsageduskõlar Turbosound TS-12W350/8W Bassikõlar/Madalsageduskõlar (Nagu uus)
Turbosound TS-12W350/8W
- 10 %
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz...
Turbosound TS-12W350/8W
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA enclosures.
Sobivus
Tüüp
PA
Omadused
Woofer
12"
Impedance
8 Ohm
Frequency Range
61 Hz - 3 kHz
Acoustics
Power RMS
350 W
Sound Pressure Level (SPL)
95 dB
Dimensions and Weight
Diameter (inch)
12
Diameter
12"